طنین ولایت

«پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد.» امام خمینی(ره)

برادر و خواهرم که در فضای سایبر می جنگی، با نیت قربه الی الله مطلب بنویس. بدانکه تو مصداق "و ما رمیت اذ رمیت..." هستی.
همسنگرم تو که از میدان مین گناه عبور میکنی، بصیرتت را بالا ببر تا مورد هجوم ترکش ها قرار نگیری.
رابطه خودت را با خدا زیاد کن، با اهل بیت علیهم السلام یکی شو و در این راه گوش به فرمان ولی امر باش و خودت را برای سربازی در رکاب امام زمان (عج) آماده کن.

"لطفا بـا ارائه نظــــــرات خود راهگشای من در بهتر شدن مطالب وبلاگ باشید."

آخرین نظرات
نویسندگان

سفرهای نوروزی تعطیل شد!

شنبه, ۲۳ اسفند ۱۳۹۳، ۰۸:۵۴ ب.ظ

بنابر اظهارات رییس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور امسال می توانید عید را با کمال آرامش در خانه هایتان سپری کرده و پس از آن برای درمان بیماری ها و کمبودهای عصبی حاصل از عدم تفریح مناسب به پزشک مراجعه کرده و با یارانه درمان خود را درمان کنید!

علیرضا فیاض بخش رییس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور در مصاحبه ای اظهار داشته که همانند سال گذشته که دولت تدبیر و امید سهمیه سوخت نوروزی نداد، امسال نیز در برنامه، پرداخت سهمیه سوخت نوروزی وجود ندارد.

وی در ادامه علت عدم واریز سهمیه نوروزی را سوخت شدن بنزین دانسته در حالی که می توان هزینه ی این بنزین را به درمان اختصاص داد.

فیاض بخش با اشاره به اینکه برای اختصاص ۶۰ لیتر بنزین به هر خودرو به عنوان سهمیه سوخت نوروزی حدود ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه صرف می‌شود، گفت: اگر این رقم صرف کاری مانند خدمات درمانی بشود قطعا مردم راضی تر خواهند بود و کار موثرتری صورت گرفته ضمن اینکه با اختصاص این سهمیه مصرف را افزایش می دهیم اقدامی که در نقطه مقابل مسائل زیست محیطی و درمانی است.

 

عید امسال در خانه هایتان بنشینید! 

اگر توانایی پرداخت هزینه برای بنزین آزاد ندارید امسال عید هم هماننده سال گذشته باید در خانه هایتان بنشینید. دولت تدبیر و امید تصمیم گرفته هزینه ی بنزین عیدانه سفرهای مردمی را به درمان اختصاص دهد.

امسال عید بعد از یک سال زحمت و دردسر و آلودگی و تورم باید در خانه هایتان بنشینید و تنها تفریحتان تماشای ویژه برنامه های نوروزی تلویزیون باشد.

بنابر اظهارات رییس ستاد حمل و نقل و سوخت کشور امسال می توانید عید را با کمال آرامش در خانه هایتان سپری کرده و پس از آن برای درمان بیماری ها و کمبودهای عصبی حاصل از عدم تفریح مناسب به پزشک مراجعه کرده و با یارانه درمان خود را درمان کنید!.

چرا مردم باید به تعطیلات نوروزی بروند؟

دکتر محمود احمدی نژاد در اولین همایش قوه مجریه در قانون اساسی جمهوری اسلامی به تبیین لزوم تعطیلات و فراهم شدن شرایط جهت مسافرت عموم مردم می پردازد.

ایشان در اینباره می گوید: شورایی بودیم و بحث‌های فرهنگی مطرح بود. در مدتی طولانی در کشور بحث بود که در کشور ما تعطیلات خیلی زیاد است. خودم قبلاً یک بررسی تطبیقی کرده بودم (شخصی) و معتقد بودم در ایران تعطیلات زیاد نیست، گرچه در بحث تعطیلات هم مباحث نظری داریم. اصلاً تعطیل یعنی چه؟ انسان نیاز به تفریح دارد یا ندارد؟ تفریح هم جزء زندگی است یا نیست؟ تفریح هم جزء کمال است یا نیست؟ با خانواده بودن جزء کمال است یا نیست؟ غربی‌ها تعریفی کرده‌اند و مطابق آن: انسان یعنی اقتصاد. هر کس تا زمانی مفید است که دارد تولید اقتصادی می‌کند. به محض اینکه جدا شد، می‌شود اوقات فراغت. می‌خواهم این بحث‌ها را کنار بگذارم.

 

تعطیلات ایران، پایین ترین سطح تعطیلات در میان کشورها

دکتر احمدی نژاد در خصوص میزان تعطیلات کشور ایران در مقایسه با سایر کشورها بیان کرد:” با آمار مقایسه ای. در آن شورا تصمیم گرفتیم گروهی تشکیل بشود، برود و یک پژوهش میدانی کند که آیا تعطیلات ما زیاد است یا کم است؟ رفتند و طی یکسال و نیم تا دو سال تمام کشورها را بررسی کردند و در آن جلسه گزارش آوردند. دیدند اولین کشور در کمترین تعطیلات یمن است با ۶۴ روز. بعد ایران است با ۷۷ روز و تعطیلات بقیۀ کشورها همه بالای ۱۰۰ روز است. بعضی ها ۱۳۶ روز تعطیلات دارند؛ تعطیلات آخر هفته و تعطیلات رسمی. ما ۷۷ روز تعطیلات آخر هفته و رسمی داریم. همان¬جا پیشنهاد آورده بودند که اگر تعطیلات ما زیاد است، جا به جا کنیم. چه چیزی را جا به جا کنیم، گفتند نوروز را باید کم کنید. گفتیم نوروز را چرا کم کنیم؟ نوروز چهار روز تعطیل است و کمی هم تعطیلی این طرف و آن طرف آن می¬شود یک هفته و مردم یک هفته می¬روند دید و بازدید و … یک پیشنهاد دیگر دادند که از نوروز یک روز کم کنیم و کنار عید فطر بگذاریم.”

 

مردم مسافرت بروند گناه می کنند! 

وی در خصوص تفکر برخی ها پیرامون رفتن مردم به مسافرت و تاثیرات آن اظهار داشت: حالا عرضم اینجاست که بعضی¬ها اصلاً نگاهشان اشکال پیدا کرده است. این نگاه باید تغییر کند. یکی برگشت گفت؛ آقا چه؟ عید فطر را بکنیم دو روز؟ یک ماه مردم زحمت کشیدند، تزکیه کردند، درست شدند، بگذاریم بروند فساد کنند و خراب بشوند؟ اینها که می¬گویم ضبط شده است، سند است. من هم سکوت کردم. نفر اول، دوم، … هشت نفر در همین سیاق صحبت کردند. بعد من اجازه گرفتم و گفتم حرف¬ها را زدید، حالا گوش کنید. به همان نفر اولی که این حرف‌ها را زده بود گفتم شما وقتی که به مسافرت می‌روی، فساد می‌کنی؟ چرا خیال می‌کنی ملت می‌روند مسافرت فساد می‌کنند؟ این ملت ما که با خانواده می¬روند، آن خانم خانه که تا لحظۀ آخر باید کار کند. غذای توی راه را هم باید درست کند، چون باید ارزان دربیاید. میروند توی بیابان، کنار رودخانه، زیر درختی یک پتو میاندازند و خانوادگی غذایی می¬خورند، این شد فساد؟ چرا نگاه شما به ملت این است؟

همین ملت ۱۴۰۰ سال ۲۰۰۰ سال توحید، عدالت و اندیشۀ انسانی را حفظ کرده است. الان همین ملت فداکاری می‌کند که من و شما اینجا هستیم. چرا نگاه شما به ملت این است؟ چرا خیال می‌کنی از مردم برتری؟ چرا این خیال را می‌کنی؟ این نقطۀ آغاز سقوط است. هرکس فکر می‌کند از مردم بالاتر است؛ والله ساقط شده است. همین نشانۀ این است که بویی از کمال نبرده‌اند. این توده‌های عظیم مردم! بعضی از اینکه مردم به مسافرت می‌روند، ناراحت‌اند و می‌گویند مردم می‌روند فساد می‌کنند؟

کجا این ملت می‌رود فساد می‌کند. این ملت عظیم یا می‌رود زیارت یا می‌رود ایران را می‌گردد. یا می‌رود صلۀ ارحام یا می‌رود کیف سالم می‌کند، اشکالی دارد؟ به خدا بعضی ها به جایی رسیده‌اند که از کیف و خوشحالی مردم ناراحت‌اند. یک موقعی بود که اول سهمیه بندی بنزین، ما می‌آمدیم سهمیه می‌دادیم، ۱۰۰، ۶۰، ۵۰ لیتر، بعضی‌ها بودند که در بعضی نهادها در موضع تصمیم‌گیری بودند، اعتراض شدید به من می‌کردند و می‌گفتند آقا! یعنی چه ۶۰ لیتر اضافه دادید؟ گفتم: خوب مگر چه می‌شود؟ گفت: می‌برند می‌سوزانند. گفتم: خوب ببرند بسوزانند. اولاً گردشگری جزء فرهنگ و اقتصاد است. و سبب تعدیل ثروت، همبستگی ملی، ارتباطات ملی، فهم مشترک ملی و اعتلای فرهنگی می‌شود. مردم باید استراحت کنند.

می‌گفت: نخیر آقا! من دیگر ناراحت شدم. گفتم: شما صدایت از جای گرم بلند می‌شود و خودت شش دستگاه ماشین بیت المال در اختیار داری، هر موقع بخواهی خودت و خانواده‌ات مسافرت، تفریح، کیف و همه کارت را می‌کنی، بعد که به مردم می‌خواهد برسد، این طوری می‌شوی. ما برای مردم هستیم. حکومت درست شده تا برای مردم رفاه و آسایش و بستری ایجاد کند که مردم آرامش خاطر داشته باشند و به فکر تعالی و کمال باشند. یک ماه مردم روزه گرفته‌اند، تعطیلی می‌خواهد دو روز بشود، شما می‌گویید تعطیلش نکن، مردم می‌روند آثار یک ماه را از دست می‌دهند. گفتم: بدترین از دست دادن همین فکری است که در مغز شماست. اصلاً بعضی ها این طوری هستند.

در صورتی که نگاه خدا پیامبر و فرهنگ اسلامی به توده‌های مردم این نیست. همین مردم‌اند که حفظ کردند و حفظ خواهند کرد. ما اگر می‌خواهیم، حفظ بشود، باید به مردم بیشتر احترام بگذاریم، آزادی‌های مردم را مشروع و محترم بشماریم و خودمان را خادم و کوچک مردم بپنداریم. راه را باز کنیم و بگذاریم ارادۀ مردم حاکم بشود، ارادۀ مردم وقتی یک جا مجتمع می‌شود، حتماً در جهت خیر و صلاح و توحید و عدالت است.

 


منبع : میدان 72

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
طنین ولایت
صفحه اصلی
درباره شهرستان خاتم
تماس با ما
همرزمان
فیدخوان