طنین ولایت

«پشتیبان ولایت فقیه باشید تا به مملکت آسیبی نرسد.» امام خمینی(ره)

برادر و خواهرم که در فضای سایبر می جنگی، با نیت قربه الی الله مطلب بنویس. بدانکه تو مصداق "و ما رمیت اذ رمیت..." هستی.
همسنگرم تو که از میدان مین گناه عبور میکنی، بصیرتت را بالا ببر تا مورد هجوم ترکش ها قرار نگیری.
رابطه خودت را با خدا زیاد کن، با اهل بیت علیهم السلام یکی شو و در این راه گوش به فرمان ولی امر باش و خودت را برای سربازی در رکاب امام زمان (عج) آماده کن.

"لطفا بـا ارائه نظــــــرات خود راهگشای من در بهتر شدن مطالب وبلاگ باشید."

آخرین نظرات
نویسندگان

فرایتاگ: حق با آیت الله خامنه ای است

پنجشنبه, ۲۶ بهمن ۱۳۹۱، ۰۲:۴۲ ب.ظ

روزنامه کیهان در ستون ویژه خود نوشت:فرایتاگ: آمریکا دروغ می گوید حق با آیت الله خامنه ای است

 

به گزارش سرویس ویژه طنین ولایت، یک نشریه آلمانی در گزارشی نوشت ایرانیان حق دارند پیشنهاد دروغین آمریکا برای مذاکره را باور نکنند.

هفته نامه فرایتاگ نوشت: رهبر انقلاب ایران آیت الله خامنه ای در یک سخنرانی به موضوع، به اصطلاح آمادگی آمریکا برای گفتگو، پرداخت. دیگر نکته تازه ای نیست که بگوییم حرف های رهبر ایران عمداً در رسانه های غربی ناقص پخش می شود. در نتیجه تعجبی ندارد که این بار نیز بخش بزرگی از مطبوعات غربی چنین کردند.

این نشریه در گزارش خود با عنوان «چرا حرف آمریکایی ها را باور نمی کنند، می نویسد: هفته گذشته جو بایدن معاون رئیس جمهور آمریکا در کنفرانس امنیت مونیخ گفت آمریکا هنوز آماده است به دیپلماسی فرصت بدهد و البته اضافه کرد که «این پنجره، نامحدود باز نخواهد ماند» اما کوتاه زمانی بعد از کنفرانس و قبل از اینکه حکومت ایران موضعی بگیرد، این کشور دچار تحریم های بیشتر غرب شد. بانیان این تحریم ها که از جمله قرار است فروش نفت ایران را سخت تر کنند، چون همیشه در واشنگتن نشسته اند از اینرو باید به عنوان ناظر از خود بپرسیم اصولاً پیشنهاد مذاکره آمریکایی ها تا چه میزان جدی بوده است؟

فرایتاگ می نویسد: آیت الله خامنه ای جوابی قاطع به این بازی آشکار داد. البته این جواب هیچ ارتباطی با عنوان های خبری چون «ایران پیشنهاد صلح را قاطعانه رد کرد» ندارد. به گفته او آمریکایی ها باید «حسن نیت» داشته و «صادق» باشند.

نشریه آلمانی می افزاید: در غرب با علاقه این برداشت را ارایه می دهند که حرف های رهبر عالی ایران نفرت پراکنی عقیدتی است. آنانی که فارسی می دانند یا ترجمه های بی طرف را خوانده اند می دانند که این گونه نیست. رهبر ایران تأکید کرد، «مذاکرات تنها از موضع برابر می تواند شکل بگیرد و نه همراه تهدید». از این گذشته آمریکا در سال های گذشته نیز نظاره گر ترور دانشمندان ایرانی از جمله فیزیکدان های هسته ای بوده است.

در ادامه این تحلیل خاطرنشان شده است: رهبر عالی ایران می گوید آمریکایی ها تنها نوعی برگ برنده می خواهند. به باور او علت این امر به ویژه آن است که سیاست خارجی آمریکا در منطقه کاملاً شکست خورده است. اکنون قرار است به جامعه جهانی این برداشت را دهند که حسن نیت دارند. چگونه می توان در چنین پیشنهادی صداقت و حسن نیت دید در حالی که همزمان ایران را تحریم می کنند؟

فرایتاگ در ادامه نوشت: در رسانه های غربی اصولاً صحبت از «تحریک های» رهبر ایران است که تنها به ادعای آنها دنبال «ایجاد درگیری» است. به جای این ادعا بهتر است از خود بپرسند چرا ایران به چنین مذاکراتی اعتماد ندارد. آمریکا در ایران حسن شهرت ندارد. روزگاری کودتای نظامی علیه محمد مصدق سازماندهی کردند گرچه وی به آمریکا اعتماد کرده بود. سپس محمدرضا شاه دیکتاتور را علم کردند و نظاره کردند او چگونه ملتش را غارت و سرکوب می کند. اکنون صحبت از مذاکرات صلح است در حالی که همزمان همچنان می خواهند ملت ایران را با تحریم ها فلج کنند؛ صرفنظر از موارد جنایت علیه دانشمندان ایرانی.

نشریه آلمانی در پایان نوشت: هیچ انسان عاقلی در چنین حالتی به چنین طرف مذاکره ای اعتماد نخواهد کرد. به جای اینکه صداقت نشان دهند همچنان به سیاست ارعاب ادامه می دهند. نیازی نیست که حکومت ایران باشید تا مخالف این مطلب باشید زیرا موضوع مشخص است. برای این کار تنها نگاهی به تاریخ کافی است.

 

شورای ناهماهنگی از اول هم اشتباهی بود

 

یک پایگاه اینترنتی وابسته به ضدانقلاب، گروهک وابسته به اردشیرامیر ارجمند را «شورای ناهماهنگی» و «اشتباهی» توصیف کرد.

«خودنویس» با بیان اینکه گروه موسوم به شورای هماهنگی سبز ( با ترکیب امیرارجمند، رجب مزروعی و چند تن از اعضای نهضت آزادی) ۲ ساله شد، می نویسد: بعد از ماجرای ۲۵ بهمن ۸۹ و حصر موسوی و کروبی، امید بسیاری از فعالان جنبش، به گروهی بود که فقط یک نفرش اسم داشت؛ «شورای هماهنگی راه سبز امید». اردشیرامیر ارجمند تنها فرد بدون نقاب شورا بود.

این گروه در ابتدا مدعی وکالت رهبران جنبش سبز بود، اما مشاور وقت مهدی کروبی که در آمریکا به سر می برد، عضویتش در این شورا را تایید نکرد و بعدها گفته شد که کروبی در شورا، نماینده ای ندارد. مدتی بعد هم سایت های سبز که گفته می شد به شورا نزدیک ترند، اندکی با مشاور کروبی، نامهربانی کردند.

خودنویس افزود: از سوی دیگر، با وجود برگزاری جلسات متعدد با حضور امیرارجمند و گروهی از یارانش در پاریس، حاضران در جلسات حضور خود را در شورا تکذیب می کردند. حتی یکی از فعالان سیاسی و خبرنگارانی که برنامه های مختلف سخنگوی شورای هماهنگی را «هماهنگ» می کرد، اصرار بر این داشت که عضو این شورا نیست.

بعدها، برخی مدعی شدند که چون عده ای از اعضای این شورای مخفی که سخنگویش امیرارجمند است، در ایران ساکن هستند، به خاطر دل نگرانی های امنیتی، از ذکر نام شان خودداری شده است. برخی از پاریس نشینان هم به خاطر نگرانی بابت برخوردهای احتمالی با خانواده های شان در ایران، نگران عنوان شدن هر گونه ارتباطشان با سخنگوی شورا بودند.

این نوشته خاطر نشان می کند: با عنایت به نتایجی که از وجود این شورا در طول دو سال گذشته به دست آمده، به نظر می رسد که حضور تعدادی از جوانان پناه گرفته در پاریس که سابقه سیاسی ویژه ای نداشته اند و از کار گروهی سیاسی و جمعی چیزی نمی دانند، در شورای هماهنگی واقعیت داشته باشد.

خودنویس نوشت: زمانی، لینک های شورای هماهنگی در شبکه های اجتماعی، هزاران هزار بیننده داشت و امروز، باید به زور رفقا و کلیک دوستان، یک لینک را مثلا در بالاترین داغ کرد. امروز بعد از دو سال می توان «عدم هماهنگی» را به خوبی دید. شاید از ابتدا نام شورا را اشتباهی شنیده بودیم.

گفتنی است گروهک مورد اشاره به خاطر افتضاحات زنجیره ای ۲ سال گذشته ترجیح داد با سکوت از کنار ۲۵ بهمن عبور کند و نزدیک ایده های شامخی نظیر پیاده روی در پیاده روهای خیابان ونک و بالاتر نشود.

 

مردم ایران در ۲۲بهمن قوی تر از گذشته مرگ بر آمریکا گفتند

 

تظاهرات گسترده مرم ایران در سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی نشان می دهد مذاکرات با این کشور در شرایط فشار تحریم ها به جایی نخواهد رسید.

این تحلیل را مطبوعات اسپانیایی با اشاره به راهپیمایی های باشکوه۲۲بهمن در سراسر ایران منتشر کردند. ال پاییس در این زمینه خاطرنشان کرد: تظاهرات روز یکشنبه ایران نشان داد از یکسو، مذاکرات هسته ای با هدف واداشتن ایران به انصراف از برنامه هسته ای خود به جایی نخواهد رسید و از سوی دیگر، گشایشی در روابط میان تهران- واشنگتن رخ نخواهد داد.

روزنامه «ال پاییس» در گزارش «آنخلس اسپینوسا» خبرنگار خود در امور ایران که در دوبی مستقر است، نوشت: ایران روز یکشنبه در تظاهرات گسترده خود به مناسبت سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی، بیهوده بودن مذاکرات هسته ای را در حالی که آمریکا تحریم های تحمیلی خود را بر آنها برنمی دارد، یادآوری کردند.

ال پاییس تصریح کرد: از زمانی که این تحریم ها که از نظر کارشناسان، سخت ترین تحریم هایی است که تاکنون اعمال شده، فقط رفتار چالشگرانه ایران تقویت شده است. دور تازه مذاکرات هسته ای در روز بیست و ششم فوریه (۸ اسفند) در قزاقستان برگزار می شود.

روزنامه «آب ث» هم که عنوان گزارش خود را «ایران با فریاد مرگ بر آمریکا سالگرد پیروزی انقلاب خود را گرامی داشت»، انتخاب کرده، در این باره می نویسد: در خیابان های تهران شعار «مرگ بر آمریکا» قویتر از گذشته به گوش می رسید و سی وچهارمین سالگرد انقلاب اسلامی به صحنه حمایت گسترده از بیانات رهبر معظم انقلاب ایران تبدیل شد که راه هرگونه مذاکره با واشنگتن در فضای تهدید و تحریم و فشار را بست.

این روزنامه در گزارش خود به قلم «میکل آیستاران» افزود: آیت الله خامنه ای به تازگی خود را یک «انقلابی» خواند و با این تظاهرات، قدرت خود را برای حذف هرگونه گزینه نزدیکی به «شیطان بزرگ» به نمایش گذاشت.این روزنامه اسپانیایی نوشت: در چنین شرایطی، ایرانی های وفادار به نظام جمهوری اسلامی به خیابان های اصلی شهرها آمدند و در مرکز این جشن ملی، تهران شاهد تظاهرات چند میلیونی بود. با این وصف، تغییری در سیاست های ایران به وجود نخواهد آمد.

روزنامه فرانسوی لیبراسیون در تحلیل مشابهی نوشت: واشنگتن باید رفتار خود را تغییر دهد. رهبر انقلاب ایران که حرف آخر را در سیاست خارجی می زند گفت که ملت ایران از حقوق مشروع خود کوتاه نخواهند آمد. براساس نظرسنجی انجام شده توسط مؤسسه آمریکایی گالوپ، برنامه اتمی ایران علی رغم مشکلات اقتصادی از سوی اکثریت مردم ایران مورد حمایت است.

لیبراسیون نوشت: براساس تصاویر منتشر شده جمهوری اسلامی روز یکشنبه سی و چهارمین سالگرد انقلاب را در سراسر کشور با حضور خیل عظیم مردم جشن گرفته است. تنها در میدان آزادی صدها هزار نفر تجمع کرده بودند. از سوی دیگر رادیو فردا وابسته به سازمان جاسوسی آمریکا با ابراز ناراحتی از بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب که به فاصله چند روز با حمایت قاطع قشرهای مختلف در راهپیمایی ۲۲ بهمن پشتیبانی شد، گفت: با سخنرانی آقای خامنه ای دوباره آب سردی بر روی همه امیدها برای مذاکره ریخته شد. کارشناس این رادیو می گوید: (آیت الله) خامنه ای دوست ندارد که پای آمریکایی ها به ایران باز شود و به تعبیر وی، ایران تحت سلطه آمریکا قرار گیرد.

همکاران صدای آمریکا این طوری اسکورت می شوند

 

روند اخراج همکاران در بخش فارسی صدای آمریکا همچنان ادامه دارد.

 

وب سایت «سبزنامه ایرانیان» که از سوی شماری از عناصر ضدانقلاب مقیم آمریکا اداره می شود، در این باره گزارش داد: با افزایش نفوذ گروه های نظارت بر بخش فارسی صدای آمریکا که در ارتباط با کنگره آمریکا هستند مدیریت صدای آمریکا سخت گیری بیشتری نسبت به پرسنل بخش فارسی اعمال می کند.

بر همین اساس نخستین گروهی که مشمول این سخت گیری ها شده اند کیانوش سنجری، کوروش صحتی، احمد باطبی و رودی بختیار بوده اند که در سال های اخیر ضمن سوءاستفاده از موقعیت شغلی خود در صدای آمریکا در بسیاری موارد با اقدامات غیرقانونی مشکلات حقوقی برای صدای آمریکا ایجاد کرده بودند، از جمله شکایت های متعدد که از افراد و سازمان های حقیقی و حقوقی علیه رفتارهای غیرقانونی این گروه از پرسنل قراردادی صدای آمریکا به نهادهای قضایی دولتی ارسال شده بود.

این گزارش می افزاید: در پی همین پیگیری ها کیانوش سنجری، از صدای آمریکا اخراج شد و به شکل زننده ای با اسکورت ماموران امنیتی صدای آمریکا به بیرون از ساختمان هدایت شده و حتی به وی اجازه داده نشد تا لوازم شخصی اش را از میز کارش جمع کند و لوازم شخصی وی توسط ماموران امنیتی در کیسه ای پلاستیکی جمع آوری و در بیرون از ساختمان به وی تحویل داده شد.

همچنین کوروش صحتی، ملتمسانه با امضای تعهد کتبی پذیرفت تا به صورت کارمند قراردادی ساعتی تا زمانی که بتواند کار جدیدش را پیدا کند در آنجا مشغول به کار باشد و در تعهدنامه تاکید کرد به قوانین صدای آمریکا احترام خواهد گذاشت. اما همچنان وی در لبه اخراج قرار دارد.

سبزنامه ایرانیان خاطرنشان کرد: از احمد باطبی هم خواسته شده است تا کار جدیدی پیدا کند و عنوان شده که تا پایان این ماه وی نیز اخراج خواهد شد. رودی بختیار هم از یک ماه پیش دفتر کار و پست سازمانی اش در صدای آمریکا را از دست داده و از همان زمان به اعتراض در محل کار خود حضور نیافته و به همین جهت زمینه اخراج وی نیز فراهم شده است.

این سایت اینترنتی از سوی دیگر از اخراج کاوه باسمنجی سردبیر بخش فارسی VOA خبر داد و نوشت: در ادامه تغییرات اساسی و تسویه حساب های درونی در صدای آمریکا، کاوه باسمنجی یک سال و نیم پیش به عنوان سردبیر بخش فارسی صدای آمریکا انتخاب شده بود، امروز از این رسانه اخراج شد.

اتهامات وارد شده به کاوه باسمنجی، سوءاستفاده از موقعیت شغلی، استخدام اعضای خانواده فامیل و دوستان و روابط خارج از اخلاق و عرف در محل کار بوده است. وی که از آشنایان خانوادگی فریبا داوودی مهاجر و علی افشاری می باشد، پس از ورود به صدای آمریکا پسرش آرش باسمنجی را که کوچکترین آشنایی با روزنامه نگاری و کار رسانه نداشته است استخدام می کنند.

باسمنجی در اقدامی عجیب شغل پسرش را چرخاندن صفحه نمایش اخبار اعلام می کند تا در ازای چرخاند این صفحه در مقابل چشم مجریان صدای آمریکا چند هزار دلار بیشتر به جیب خانواده شان واریز شود. همچنین برای خانواده و اعضای فامیل دوستانش نیز از این دست مشاغل ایجاد می کند.

منبع:مشرق

نظرات (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

ارسال نظر آزاد است، اما اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید می توانید ابتدا وارد شوید.
شما میتوانید از این تگهای html استفاده کنید:
<b> یا <strong>، <em> یا <i>، <u>، <strike> یا <s>، <sup>، <sub>، <blockquote>، <code>، <pre>، <hr>، <br>، <p>، <a href="" title="">، <span style="">، <div align="">
تجدید کد امنیتی
طنین ولایت
صفحه اصلی
درباره شهرستان خاتم
تماس با ما
همرزمان
فیدخوان